Klasa superior luxury

Gdy spojrzymy na standardy jakie oferują hotele pięcio i sześciogwiazdkowe to wydaje się, że więcej już zaoferować nie można, okazuje się jednak, że jest inaczej. Na świecie istnieje obecnie trzy hotele, którym media nadały miano siedmiogwiazdkowych: Burdż al-Arab w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Pangu w Chinach i Palazzo Papadopoli we Włoszech. Przyjrzyjmy się zatem, co oferują one swoim gościom, że zasłużyły na to miano. 

 

1. Architektura i wystrój – każdy z trzech siedmiogwiazdkowców może pochwalić się nietypową architektura, która zachwyca gości. Burdż al-Arab ma postać białego żagla wysuniętego w morze, a wybudowany został na pierwszej sztucznej wyspie w Emiratach. Sufit tamtejszej restauracji ozdabia 9 tysięcy kryształów Svaroowskiego, zaś w holu można stąpać po marmurze, z którego rzeźbił Michał Anioł. W tej kwestii nie ustępuje mu także Pangu, które zostało zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi trendami architektury chińskiej, jednak wnętrza pokoi zdobią reprodukcje dzieł z zakazanego miasta, które zostały utkane ręcznie z jedwabiu i stanowią tamtejsze tapety na ścianach. Zaś podłogę zdobią okazy niezwykle rzadkiego, a więc i szczególnie cennego włoskiego marmuru. We Włoszech zaś znajdziemy hotel, w którym zachowały się oryginalne freski Giovanniego Battisty Tiepolo z XVIII wiek, które stanowią ozdobę pokoi i doskonale się z nimi komponują.

2. Usługi na najwyższym poziomie – w zasadzie jeśli chodzi o usługi w każdym z omawianych hoteli to należy powiedzieć, że do dyspozycji gości pozostają konsjerże, których zadaniem jest spełnić każdą zachciankę gości, a prywatny kamerdyner asystuje nawet podczas ubierania się. W Burdż al-Arab każdy gość na czas pobytu otrzymuje na własny użytek złotego ipoda, a obsługa hotelu nosi złotą biżuterię z logiem hotelu. 

3. Najlepsi w skali świata – każde z tych miejsc wyróżnia się czymś w skali świata i to czyni z nich miejsce chętnie odwiedzane i pożądane przez turystów. W Burdż al – Arab znaleźć można najwyżej położony na świecie kort tenisowy, który służy również jako lądowisko dla helikopterów, w Palazzo Papadopoli znajdziemy słynną wykładaną skórą i złotem bibliotekę zaś Pangu oferuje najlepszą na świecie restauracje kuchni japońskiej.