Spieki nowe zastosowanie znanych od dawna technologii

przez Super User
Odsłony: 685

 

Te bardzo cienkie płyty o dużych i wielkich rozmiarach robią ostatnio furorę na rynku materiałów wykończeniowych. Produkowane są znaną od wieków metodą spiekania ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem barwników, glinek i topników skaleniowych. W celu wzmocnienia płyty o tak dużej powierzchni, na spodzie stosowana jest siatka wzmacniająca. Ich powierzchnia jest pięknie barwiona, często z efektem metalicznym. Wzory płyt ze spieków inspirowane są naturalnymi motywami piaskowców, łupków, mik, granitów lub marmurów. Efekt jest bardzo naturalny i wspaniale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Płyty spiekowe sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Co przemawia za wykorzystaniem tego materiału do wykończenia łazienki, kuchni czy holu ?

 

  • Świetnie nadają się na okładziny ścian, dlatego coraz częściej się je wykorzystuje zamiast płytek. Duże powierzchnie spieków nadają wnętrzom zupełnie nowy, bardzo przestrzenny wygląd i szczególnie efektownie prezentują się w aranżacjach wykorzystujących światło jako element wystroju.

 

  • Stosowane są także jako parapety a ostatnio bardzo często wykorzystuje się je jako blaty kuchenne. W kompozycji z drewnem mogą dać naturalny, rustykalny efekt, jednak dużo lepiej prezentują się w kompozycjach nowoczesnych. homekoncept.shop/produkty/plytki-i-podlogi/spieki-kwarcowe.html przedstawia na swojej stronie rożne przykłady tego, jak mogą być wykorzystane spieki i jaki nowoczesny charakter nabierają pomieszczenia, w których ich użyto.

 

  • Parametry techniczne jakie osiągają te płyty są godne uwagi osób, które stawiają na wysoka jakość i trwałość użytych materiałów. Płyty ze spieków są są bardzo twarde, mocne, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie i zarysowanie.

 

Wymienione właściwości to wystarczający powód, by rozważyć wykorzystanie tego osiągnięcia technologii jakim są spieki kwarcowe. Nic dziwnego, że coraz więcej sklepów ma je w ofercie i coraz więcej klientów je wybiera do realizacji nowoczesnych, funkcjonalnych i trwałych wystrojów.